Jak zrobić stronę na Wordpressie
Internet

Jak zrobić stronę na WordPressie

WordPress to potęga blogowej przestrzeni. Najpopularniejsza platforma przeznaczona do tworzenia blogów – mini stron internetowych o różnego rodzaju zastosowaniu. Jak pokazują ostatnie ankiety, już nawet 30% wszystkich portali zarejestrowanych jest właśnie na tej platformie, a to oznacza, że z wielu powodów prawdopodobnie warto do niej dołączyć. Każdy może założyć na niej swojego bloga. Stworzyć go dla strony firmowej, by jeszcze lepiej ją pozycjonować, albo zrobić to wyłącznie w celach rekreacyjnych – aby dzielić się z innymi swoim życiem, przemyśleniami czy pasjami. Nie jest to zresztą skomplikowane. Za większość narzędzi nie trzeba też płacić, dlatego utworzenie takiego bloga to niemalże darmowe rozwiązanie. Jak zrobić stronę na WordPressie?

Zapewnij sobie odpowiedni hosting

Zanim jednak ktokolwiek zainstaluje na swoim komputerze system przeznaczony do tworzenia blogów (opierający się na CMS-ie), powinien zaopatrzyć się w porządny hosting. Bez niego strona nie będzie prawidłowo działać i w ogóle nie będzie widoczna dla innych Internautów. Oczywiście istnieją hostingi zupełnie darmowe, ale one w większości przypadków nie sprawdzają się zbyt dobrze. Nie pozwalają stronie prawidłowo się wyświetlać na wszystkich urządzeniach mobilnych. Najczęściej bywa też tak, że po roku czy nawet wcześniej okazuje się, że w celu przedłużenia hostingu należy jednak za niego zapłacić – a jeśli wcześniej był on darmowy, teraz może być horrendalnie drogi. Zakładając jednak, że bloger ma już swój odpowiedni hosting, powinien przejść do nauki obsługi systemu CMS. Jest on na szczęście bardzo intuicyjny. Każdemu pozwoli w ciągu zaledwie kilkunastu minut stać się właścicielem nowego bloga internetowego.

Jak zrobić stronę na WordPressie?

Jak zrobić stronę na WordPressiePoczątkujący bloger raczej nie będzie bowiem starał się wykonać szablonu dla swojego bloga zupełnie od podstaw. Skorzysta z gotowych rozwiązań, których otrzyma do wyboru naprawdę wiele. Będzie mógł przebierać w rozmaitych szablonach zróżnicowanych pod względem układu strony, kolorystyki oraz narzędzi. Coś, co pojawi się na portalu, nie musi być zresztą jego ostateczną wersją. Każdy szablon da się zmienić. W większości przypadków nie wymagana jest do tego nawet znajomość programowania. A szablon mimo wszystko warto by było chociaż troszkę podrasować. Odmienić jego barwy, wstawić inną grafikę w nagłówku lub zmienić układ kategorii, by wyróżniał się on na tle innych stron. Skoro bowiem darmowych szablonów nie ma zbyt wiele, te pozostające w niezmienionej formie później spotyka się w sieci bardzo często. A oryginalność to klucz do sukcesu. Sprawdza się ona w każdej dziedzinie.

Mimo iż tworzenie bloga w WordPressie nie jest jakąś szczególnie trudną sprawą, niektórym osobom może ona przysporzyć pewnych kłopotów – zwłaszcza jeśli nigdy wcześniej nie mieli oni do czynienia z zakładaniem stron internetowych. W takim przypadku lepszym rozwiązaniem będzie skorzystanie z pomocy kogoś bardziej doświadczonego. Założenie nowego bloga spokojnie można komuś zlecić, a choć koszty takiej usługi bywają wysokie, nierzadko warto je mimo wszystko ponieść.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *